להיות ראשון באקדמיה לאחר עריכה לשונית

עוד מעט תמה השנה ועמה עוד שנה אקדמית עמוסה לעייפה. בעוד חודש ימים אתה עומד לסיים את עבודת המחקר שלך שעליה עמלתי שנתיים ללא לאות וללא מנוח. אתה שואף לציון גבוה בעבודה שתאפשר לך להתקדם במסלול האקדמי לקראת לימודיך לתואר שלישי. ציון גבוה יטביע את חותמך כחוקר מרשים ואיכותי שעשה הכול על מנת להגשים את יעדיו ואת שאיפותיו. וכעת הגיע הזמן ללטש את העבודה: לשפר ניסוחים, לתקן שגיאות כתיב, לסדר את הפסקאות, לחשוב על כותרות חלופיות, לעצב תוכן עניינים, להשלים את הפריטים הביבליוגרפיים. לשם כך עליך לשכור את שירותיו של עורך לשוני היודע את המלאכה, עורך לשוני שכבר יותר מעשור מטפל בטקסטים אקדמיים הדומים לשלך. הגיע הזמן לברר ולבדוק מיהו העורך הלשוני המתאים ביותר עבורך לביצוע עריכה לשונית.

עריכה לשונית היא חובה

לאחר שקראת את עבודתך כל כך הרבה פעמים, עיניך כבר אינה מסוגלת לצוד טעויות ניסוח או שגיאות כתיב. לרוב אין לך את הידע המתאים כדי לנקש שגיאות מסוג זה או להחליף מילים במילים מחקריות יותר. לשם כך עליך למסור את עבודתך לעורך לשוני מנוסה שיעבוד במשך מספר שבועות (לכל היותר שלושה בספר) על עבודתך. עורך לשוני, נוסף על כך תפקידיו, יוכל להסב את תשומת לבך למשפטים חסרים, לפסקאות לא שלמות, לחוסר לוגיקה בטיעוניך, לחסרים משמעותיים בתוכן העבודה ועוד. זה תפקידו של העורך הלשוני. הוא גם חלק את העבודה לשניים: בסיבוב העבודה הראשון הוא יבצע עריכה לשונית ובסיבוב העבודה השני – הגהה. בתום הסיבוב הראשון הוא ימסור את עבודתך לעיונך, ואז תוכל להשלים את הדרוש, להוסיף תוכן, לשאול שאלות ממוקדות על התוספות הרצויות, לבקש לערוך שוב את הטקסט לאחר שדרוגו. אחר כך יבצע העורך הלשוני עריכה מוספת וכן הגהה סופית לפני הגשת העבודה אליך. בתום העבודה תוכל להגיש את עבודתך לוועדה האקדמית.

ציון גבוה בעבודה אקדמית

עורך לשוני מיומן יהפוך את עבודתך לפנינה נוצצת, כזו שתטיל רושם על שופטי ומנחי העבודה שיעניקו לך בחפץ לב ציון גבוה. כך עתידך האקדמי יהיה פרוס לפניך, ללא עיכובים או מכשולים, בדרך להגשמת שאיפותיך. עוד מאמץ קל לפני קבלת תואר שני. היעד הוא בהישג ידך. רצון ומוטיבציה – יש, רק צריך לבצע את הליטושים האחרונים בעבודתך. זה מה שנשאר.

 
כל הזכויות שמורות לניר שגב – הדובדבן

Created by Tarrlink, Powered by Joomla!