הרצאות וסדנאות

לפניכם רשימה של הרצאות וסדנאות עבור הקהל הרחב, עורכים לשוניים, אנשי עסקים, בעלי עסק, סופרים, מחברים, סטודנטים, אישי ציבור ובעלי חזון המעוניינים להשפיע על החברה.

(1) איך לגשת למלאכת כתיבת ספר – על מה לכתוב? איך לכתוב? איזה נושא לכתיבה מעניין אותי? כיצד למצוא נושאים לכתיבה? מה הם שלביה השונים של הכתיבה? איך לזמן מוזה? מהי הטכניקה המומלצת לקרוא שוב את כתב היד?
(2) מהי עריכה לשונית – כללים בסיסיים של עריכה לשונית, ארבע דרגות העריכה, ענייני ניסוח, סדרן של מילים במשפט העברי, עבר, הווה ועתיד בשפה העברית, מילות סרק שיש למחוק מן המשפט, שגיאות לשון נפוצות ועוד.
(3) מה הם תפקידיו של העורך הלשוני – כיצד לאבחן טקסט שנכתב? כיצד יש להתחיל במלאכת העריכה? מה הן ציפיות הכותב ומהו תהליך העבודה עמו? כמה פעמים רצוי לערוך את הטקסט?
(4) כיצד להוציא לאור ספר – האם להפיק ספר בעצמי או לשלוח אותו להוצאת ספרים גדולה? מה תפקיד עורך הלשוני? מהי הגהה? מה מתרחש בשלב הגרפיקה? דיון בענייני עיצוב עטיפת הספר, עימוד של ספר והחלטות בנוגע למבנה הספר והדפוס. כמה עותקים יש להדפיס?
(5) סופר צללים וכתיבת סיפורי חיים – מה הם שלבי העבודה של סופר הצללים? מה הן טכניקות הריאיון הרווחות? כמה ראיונות יש לערוך עם הלקוח? כיצד לערוך את החומר שתומלל? באיזה סגנון יש לכתוב את הספר? 
(6) עריכת תוכן ועריכה ספרותית – מה ההבדל בינן ובין עריכה לשונית? כיצד יש לכתוב חוות דעת מקצועית על הטקסט שנכתב? במה מטפלת עריכה ספרותית? מדוע אין לוותר על עריכה זו לפני פרסום והגשה של כתב-יד?  
(7) כתיבה ועריכה של אתרי אינטרנט – חשיבות הכתיבה והעריכה בעידן הגלובלי וכיצד יש לנסח טקסט בהיר, ברור, קולח, מעניין ובעיקר שיווקי.
(8) סדנה ללימוד עצמי – מבוססת על הערכה ללימוד עצמי שעוסקת במאפייניה של העריכה הלשונית, בהקמת עסק עצמאי בתחום הכתיבה והעריכה, ברצון לשמש עורך לשוני בהוצאת ספרים גדולה, ביסודות העצמה אישית (כיצד יש לממש מטרות ולהגשים חלומות) ועוד.

(א) זמן כל הרצאה - שעה-שעתיים.
(ב) זמן כל סדנה - שלוש-ארבע שעות. 
(ג) כל הרצאה יכולה להיות גם סדנה של תרגול ויישום.
(ד) ניתן לשלב בין מספר נושאים דומים, כגון מהי עריכה לשונית ומהן תפקידיו של העורך הלשוני.
(ה) ארגונים, מוסדות: כדי לקבל הצעת מחיר יש ליצור עמי קשר בטלפון או למלא טופס צור קשר. 
(ו)  ניתן להירשם באופן פרטני ובמחיר מוזל.
(ז) חבר מביא חבר - הנחה של חמישים אחוזים במחיר ההרצאה או הסדנה.

 

עריכה לשונית / הגהה עורך לשוניסופר צללים

 
כל הזכויות שמורות לניר שגב – הדובדבן

Created by Tarrlink, Powered by Joomla!