עריכה לשונית במרכז הבמה

עניינה של עריכה לשונית הוא לתקן את הטקסט, לשדרג אותו ולהפוך אותו לברור ולבהיר. עריכה לשונית מחוללת פלאים הן ברווחתו האישית של הכותב והן ביכולתו לממש את מטרותיו השונות. לכל אדם יש מטרה משלו. האחד מעוניין להגיש עבודת מחקר ולהתקדם בהיררכיה האקדמית. השני רוצה לשווק את מרכולתו באופן יעיל יותר עם מסרים חדים. השלישי רוצה לפרסם ספר שכתב שנים רבות אצל הוצאה לאור גדולה ולהגיע לקהלים רחבים. הנה כי כן, לכל אחד יש מטרה מוגדרת. אך כדי לממש אותה לעתים הוא זקוק לבעל מקצוע שיסייע לו בכך.

בשנים האחרונות הלכה וגברה החשיבות בשירותי עריכה לשונית. סטודנטים, חוקרים, מרצים, אנשי שיווק ומכירה, סופרים ובעלי עסקים, כולם הבינו כי כיום יותר מתמיד צריכה יד מכוונת בכל הנוגע לטקסט שהם כתבו. לא פעם קורה שללא בעל מקצוע מיומן הטקסט יישאר משובש ולא קריא. במצב שכזה שום מטרה של איש או אישה לא תתממש. הרי אם הטקסט המשובש לא מצליח להעביר את המסר או נכתב באופן לא ברור, כיצד ניתן להגשים מטרה? ולכן תמורת כמה מאות שקלים או לעתים אף יותר, יכול אותו סטודנט, מרצה או איש עסקים להביא את עצמו אל קדמת הבמה, אל אור הזרקורים של הקדמה ולמקם את עצמו במפת העיסוק שלו.

מהי אותה עריכה לשונית? עריכה לשונית כוללת תיקון ושדרוג משפטים קיימים, מחיקה של תוכן לא רלוונטי, בדיקת שגיאות, הערות תוכן אשר אמורות לשדרג את הטקסט ועוד. וזאת בשיתוף פעולה של הכותב שבעזרת תשובותיו לשאלות או להערות שונות יכול לשנות את כל מראה הטקסט ולהפוך את טיעוניו לברורים יותר. בדרך כלל השלב הראשון של פעולת העריכה כולל בעיקר הערות תוכן. בשלב השני יבוצע עריכה לשונית הכולל ניסוח ותחביר. בשלב השלישי יבוצע הגהה לשונית קפדנית ודקדקנית.

לעריכה לשונית יש מספר שלבים. אורכה הוא תלוי במספר המילים של כל טקסט ובמורכבותו. יש טקסטים פשוטים הכתובים באופן ברור שאינם נדרשים לפעולת עריכה מאסיבית ויש טקסטים אחרים הדורשים ניסוחים קפדניים ולעתים שכתוב. כל טקסט והסיפור שלו.      

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן