עריכה לשונית לטקסט חדש

עריכה לשונית מבהירה את הטקסט, הופכת אותו לברור יותר. למשל, אם בעל עסק רוצה לפרט על אודות מוצריו ושירותיו, עריכה לשונית תמקד את המלל ותהפוך אותו למדויק יותר. הנה דוגמה: בעל עסק עוסק באימון אישי והנה הדרך שלו לפרט על התהליך: השלב הראשון הוא חיווט מחדש של עצמך, כולל היבטים הקשורים לנטרול מחשבות ורגשות שליליים תוך מתן כלים וטכניקות יעילות, וכן יצירת שני עמודי תמך שהם ליבת השינוי והצמיחה האישית: האחד, יצירת אושר תמידי וחופש אישי תוך יצירת מנהיגות, מוטיבציה ועוצמה אישית פנימית וחיצונית. השני, כתיבת תסריט אישי, סיפור פנימי המייחד אותך מן האחרים, דרך דיאלוג ושיחות על מנת לבסס את ייעודך, כתיבת חזון אישי (כמו שעושה במאי קולנוע שרואה את התסריט) והכנת דרכי פעולה, כמו ששחקן מנוסה מבצע על הבמה הגדולה. עד כאן פירט שני שלבים. הם נכתבו ללא שגיאות לשון וללא בעיות תחביריות. זו עריכה לשונית במיטבה.

הנה השלב השלישי: יצירת תשתיות עסקיות שונות, כפי שפורטו בפסקה הקודמת. מובן שיצירת תשתית עסקית יכולה לכלול נושא אחד או יותר מהרשימה המפורטת לעיל (בדרך כלל מדובר במספר נושאים). יצירת תשתיות נכונה היא יעילה גם לשכירים המעוניינים להתקדם במקום העבודה, גם לאנשים המעוניינים להחליף מקצוע, גם לאנשים המעוניינים ליצור מותג אישי לפני שהם מגיעים לריאיון עבודה, ועוד. הדבר יעיל מאוד גם לאותם אנשים המבקשים לשפר את הזוגיות שלהם, למצוא אהבה חדשה שללא ספק מביאה להמון חדווה ואושר אישי, וכן עבור אלו המבקשים לשפר את היחסים הבין-אישיים שלהם. הנה כי כן, הטקסט עבר עריכה לשונית דקדקנית הכוללת הגהה.  

לעתים עורך לשון גם עוזר לאותו בעל עסק לנסח כותרות שונות המפרידות בין פסקה אחת לפסקה אחרת. הנה דוגמה:  

ומי מככבת מעל הכול?

שובה של האינטליגנציה הרגשית – אחד ההיבטים החשובים ביותר להתנהלות מול אחרים, וזה עניין שצריך לצרוב בתודעה. אינטליגנציה רגשית היא אותה יכולת המאפשרת לבצע רפלקציה אישית, לסגל משמעת עצמית, להאזין לאחר, לקרוא דעות ורגשות של אחרים – כל אלה מאפשרים לייצר יחסי גומלין טובים עם אחרים ושיתופי פעולה יוצאי דופן. שימו לב: במקור הטקסט נכתב עם המילה אינטרקציות טובות. המילה הוחלפה במילה יחסי גומלין. רצוי להשתמש במילים מהשפה העברית ולהמעיט בשימוש במילים לועזיות. בתהליך של עריכה לשונית, עורך הלשון צריך לשים לב לנקודה הזו.

וכך זה ממשיך: במגע עם אנשים, בשיחות ובפגישות צריך להיות אנושי ויצירתי וכך ליצור שיתופי פעולה טובים. אינטליגנציה רגשית כוללת גם אמפטיה כלפי אחרים – להבין את הדאגות שלהם, את הקונפליקטים שלהם, את הבעיות שלהם, את ההתלבטויות שלהם. כך נאפשר להם לצמוח ונאפשר לנו ולהם ליצור סביבה מטפחת ועשירה. במקביל ניצור חיים של יופי, אסתטיקה, אמנות ופנאי, חיים בהרמוניה עם עצמנו ועם הסביבה שלנו, חיים ללא רגשות שליליים וללא אמוציות המחבלות ברווחה האישית שלנו. זהו עולם מפויס, רגוע, שליו, המשרה ביטחון לכולם – זו אחת המטרות שלי בחיבור שלנו יחד. אנו בהחלט ניצור שילוב מנצח בין תכנון ומבנה לוגי ובין אותה אינטליגנציה רגשית, שילוב ואיזון בדרך להצלחה אישית וכלכלית, שגם תהפוך את החיים שלנו לקלים!

שימו לב עד כמה הטקסט הוא קולח וברור. קורא הטקסט גם יכול להבין היטב את הנאמר ואת המסרים שרוצה להעביר בעל העסק.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן